استاندارکهگیلویه وبویراحمد؛

دفاع مقدس بخشی از هویت دینی ماست

یکشنبه 06 مهر 1399 - 11:56
هوشمندانه‌ترین ریل‌گذاری برای دفاع مقدس توسط رهبر معظم انقلاب تعیین شده است.
دفاع مقدس بخشی از هویت دینی ماست
پ
پ

به گزارش پیوارنیوز؛ استاندار کهگیلویه وبویراحمدگفت: هوشمندانه‌ترین ریل‌گذاری برای دفاع مقدس چارچوبه‌ای است که مقام معظم رهبری تعیین کرده تا جوانان بدانند دفاع مقدس بخش هویت بخش دینی ما است و الگو گرفته از قیام عاشورا بوده و در عین سختی‌ها به ما عزت داد تا جنگ را با کمترین امکانات با سربلندی پشت سر گذاشتیم.

حسین کلانتری افزود: در سال ۶۰ روز پنجم مهر در عملیات ثامن‌الائمه فرمان ولی امر محقق و حصر آبادان شکسته شد که نقطه عطفی در جنگ بود.

وی به دیگر روزهای تاریخی در هشت سال دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: یک روز تاریخی و شیرین اتفاق می‌افتد و آزادی خرمشهر که کار نظامی پیچیده‌ای بود رخ می‌دهد و امام می فرماید: خرمشهر را خدا آزاد کرد چرا که می‌خواهد جلوی غرور را بگیرد و راه گم نشود این کار برای ادامه انقلاب لازم بود که آن پیروزی با آن همه دستاورد این گونه تعبیر شود.

کلانتری تاکید کرد: امام هوشمندانه و روانشناسانه و جامعه شناسانه و با نگاه فرماندهی حرف می‌زد و در جایی دیگر می‌گوید: من بر دست و بازوی رزمندگان بوسه می‌زنم و ویژگی بارز این بود که صادقانه با رزمندگان و مردم صحبت می‌کند امام به آحاد مردم در جنگ توجه می‌کند.

وی با بیان اینکه تا زمانی که بسیج ورود پیدا نکرد موفقیت‌های بزرگ حاصل نشد اضافه کرد: در قالب بسیج مردمی هر کسی به سهم خود از این انقلاب و کشور در برابر حمله دشمنانه دشمن پاسداری می‌کرد در جنگی که در دنیا سابقه نداشت و در برابر کشوری که تازه انقلاب کرده بود.

استاندار ادامه داد: حرکت ترکیبی و منسجم باعث شد که جمهوری اسلامی در برابر دنیای استکباری ایستادگی کند و یک وجب از خاک خود را از دست ندهد و در ادامه امام با درایت و با معامله با خدا قطعنامه را پذیرفت و جنگ با پیروزی خاتمه یافت و این عزت به جز پیروی از رهبر ایجاد نمی‌شد.

حسین کلانتری یادآور شد: در جبهه ترک و لر و عرب و بلوچ و فارس و همه ملت ایران کنار هم بودند و خروجی این شد که امروز سربلند هستیم و دشمن جرات حمله نظامی را ندارد و می‌داند یک ملت متحد پشت سر فرمانده کل قوا هستند.

وی به یکی دیگر از دلایل موفقیت در هشت سال دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: فرماندهان ما خودشان جلو بودند و حتی لباس رزمندگان را می‌شستند و کفش‌های بچه‌ها را واکس می‌زدند.

استاندار به مبارزه با ویروس کرونا هم اشاره کرد و افزود: روزی ما در میدان نبرد با دشمن مرئی می جنگیدیم ولی امروز با دشمنی که نامرئی است می جنگیم.

کلانتری رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی همه مردم و صنوف مختلف، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را از مهمترین راهکارهای مقابله با این ویروس برشمرد و از مردم استان خواست برای حفظ جان خود و خانواده و دیگران همچنان مواردتوصیه ای را رعایت کنند.

انتهای پیام /

شناسه : 6468 ارسال توسط : منبع : پیوارنیوز

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.